Novinky u LONELY

  • Repase zesilovačů CROWN CE1000

Poslední dobou se nám na dílně nahromadily zesilovače CROWN CE1000/2000, které jsou konstruovány na jediném DPS. Na něm je umístěno naprosto vše a navíc osazeno SMD technikou propletenou s výkonovou částí. Při splanutí zesilovače tak dojde k destrukci i částí, které nemají s poruchou nic společného. Vytvořili jsme novou jedno-stranou DPS, na které jsme oddělili výkonovou a slabou část a nasypali to zpět do té plechovky. Je použito co nejvíce dílů z původního zařízení. Nová konstrukce je model CROWN 1200/2400.

   

  • Bloky spínaných zdrojů se zesilovačem

Spínané zdroje do výkonu 1200W s jakýmkoliv výstupním usměrněným napětím. Zdroje jsou konstrukčně velmi jednoduché a velice spolehlivé. Tvrdost výstupního napětí je mnohem větší než u transformátorových zdrojů. Další velkou výhodou je jejich minimální hmotnost - proč nosit stále samé železo?

   

Výkonový zesilovač je koncepčně velmi oblíbené QSC, které používají všechny levné firmy pro jeho jednoduchost. Samozřejmě je možné použít kvalitnější koncepce např. CRown a jiné.

   

  • Ukázka použití bloků spínaných zdrojů a zesilovačů

Bloky zesilovačů se spínaným zdrojem mají výhodu ve své malé hmotnosti, proto jsou velice vhodné pro zabudování do repro-boxů. Montáž lze provést  i do již hotových repro-boxů, protože do boxu stačí vyřezat montážní otvor, který se osadí lemovacím obvodovým rámečkem pro konečné usazeni bloku zesilovače. Lemovací obvodový rámeček začistí vykousanou díru a funguje jako futro na dveře (blok zesilovače).

 
       

  • Analogový a digitální crossover

Analogový crossover rozděluje přivedený signál na tři pásma. Pásmo pro subwoofer, které je možno přelaďovat v rozmezí od 50Hz do 250Hz. To je vhodné pro případ, kdy použijete samostatný středo-výškový reprobox a subwoofer pro basy od nižších kmitočtů. Dále je možné dělit středy s výškami cca okolo 2000Hz. Zařízení poskytuje možnost zpoždění signálu proti horně, aby bylo vyrovnáno časování repráků na ozvučnici. Další ovládací prvek poskytuje nastavení volume mezi hornou a středem s basami.

 

Digitální crossover je dvoukanálový a poskytuje veškeré nastavovací procesy běžných signálových audio-procesorů.


 

  • Oblíbené zesilovače pro bass-kytarové hráče

Jeden z nejvýznamnějších hráčů na basovou kytaru mě dovedl k tomuto zesilovači pro bass-boxy. Bass-kytaristi si stěžují na zkreslení zvuku při vyšších hlasitostech. Řešili to různými repro-boxy, ale chyba jev tom, že zesilovače mají výkon. Zde jsou koncové mono zesilovače o výkonu 999W.

 

  • Hobby pro zábavu, ale i pro začátečníky, nebo čundr do hospody

Ať si každý udělá svůj vlastní názor...